مهبانگ


بر‌اساس اعلام مقامات فرودگاه توكيو در ژاپن، يك فروند هواپيماي مدل «بوئينگ 747» خطوط هوايي آمريكا كه از مانيل به سمت آمريكا در پرواز بود، به دليل گرفتار شدن در يك توده هواي توفان مجبور به فرود اضطراري در فرودگاه توكيو شد كه به دليل نقص فني و فرود نامناسب، اين هواپيما دچار حادثه شده و 45 نفر از سرنشينان اين هواپيما دچار جراحات و صدمات شدند.

به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري فرانسه، مقامات فرودگاه بين‌المللي «ناريتا» در توكيو در مصاحبه‌اي با رسانه‌هاي دولتي اين كشور خاطر نشان كردند: سانحه مذكور در ساعت 12:19 به وقت محلي و 3:19 به وقت گرينويچ روي داد و اورژانس فرودگاه،‌ بلافاصله مجروحان و مصدومان اين سانحه هوايي را به بيمارستان منتقل كردند.

اين در حاليست كه هواپيماي مدل «بوئينگ 747» خطوط هوايي آمريكا قرار است پس از تعمير و توقف موقت به سمت «لس آنجلس» پرواز كند.

سخنگوي فرودگاه «ناريتا» در‌باره اين حادثه تصريح كرد: اين هواپيماي مسافربري 408 سرنشين و 14 خدمه داشته كه از اين ميان 45 نفر مجروح شده و حال سه نفر از مجروحان به شدت وخيم گزارش شده است.

«ماساهي تاكاهاس» ـ سخنگوي خطوط هوايي «نورث‌وست» و فرودگاه «ناريتا» در توكيو ـ در‌باره اين حادثه به خبرگزاري «كيودو» گفت: توفان مذكور كه باعث فرود اضطراري اين هواپيما شد، درست 25 تا 30 دقيقه پيش از فرود اين هواپيما بر روي باند فرودگاه رخ داد.

علاوه بر اين، در زمان مذكور اكثر سرنشينان كمربند خود را باز كرده بودند و به همين دليل دچار سانحه شده‌اند.

در ميان مجروحان كه به شدت حالشان وخيم است، سه فيليپيني، از جمله دو مرد و يك زن ديده مي‌شوند

تقویم روز
امروز:
۱۳۹۸ چهارشنبه ۱ خرداد

میلادی : 22/05/2019
قمری : ١٧/٩/١٤٤٠
آب وهوا
فهرست مطالب
Copyright © 2008 Mahbang Inc., All rights reserved.